Skocz do treści Skocz do menu

PROJEKT: Diamentowym Szlakiem - Afryka | Sierra Leone, Liberia

Diamentowym Szlakiem

Diamentowym Szlakiem

19 dniAfryka - Sierra Leone, Liberia listopad - kwiecień
Cena: 3000 USD Przelot: 3200 - 3800 PLN

Szczegóły projektu:

Charakter

Noce na dzikich plażach pod rozgwieżdżonym niebem, zapierająca dech przyroda, bezbrzeżne zdumienie dzieci, które pierwszy raz widzą białego człowieka :)… Pociągają Cię rzeczy niezbadane, doceniasz radość obcowania z naturą, marzysz o wielkiej podróży? Masz okazję odkryć z nami dzikie rejony Afryki, gdzie nie docierają turyści.

W 2005 roku ostatnie oddziały United Nations Mission opuściły Sierra Leone, kończąc swoją misje sukcesem. Dwa klejnoty Afryki Zachodniej odzyskują blask, tajemnicze zakątki kontynentu znów są dostępne. Zaopatrzeni w sprzęt satelitarny, podróżując motorówką, helikopterem, canoe i piechotą, odwiedzamy kopalnie diamentów, pokonujemy mosty z lian, czujesz się jak na planie kolejnego filmu z Indianą Jonesem. To brzmi nierealnie, a jednak leży w sferze Twoich możliwości.

Atrakcje

GŁÓWNE ATRAKCJE:

  • Zwiedzanie Freetown – stolicy Sierra Leone (Muzeum Narodowe, Cotton Tree, St. George Cathedral, Freetown Law Courts, Big Market).
  • Banana Island – samodzielny połów ryb, na zapomnianej plaży.
  • Zdobywanie najwyższego górskiego szczytu Afryki Zachodniej Mt Bintumani (1945 m. n.p.m.) – zakończone sukcesem.
  • Kopalnie diamentów (dystrykt Kono/Kenema).
  • Wodne safari na Tiwai Island.
  • Zwiedzanie Monrovii – stolicy Liberii (Robertsport).

OPCJE WYJAZDU ROZSZERZONEGO:

  • Trzy dni na Turtle Islands (Sierra Leone) – najdalszym archipelagu, zamieszkanym przez rybaków Sherbro.
  • Pięć dni w odcięciu od świata – tropikalne lasy Sapo National Park (Liberia). Już sama podróż do tego miejsca stanowi wyzwanie. Co roku dociera tu jedynie garstka turystów. Okoliczni mieszkańcy żyją ze sprzedaży owoców afrykańskiego buszu i… nielegalnie wydobywanego złota. To tutaj organizacja na rzecz ochrony przyrody Forestry Development Authority opiekuje się zdziesiątkowaną populacją słoni leśnych.

Warto wiedzieć

Witam serdecznie!

Nazywam się Paweł Wojtyszyn i będę pilotem podczas wyprawy do Sierra Leone i Liberii. Zajmę się jej kompleksową organizacją, bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem Uczestników.

Wyjazd ma charakter typowo eksploracyjny – jest fascynującą przygodą, jaka zdarza się w rzeczywistości tylko małej garstce ludzi. Polecam go osobom o dobrej kondycji fizycznej, pogodnym i lubiącym wyzwania.

Ze względu na bardzo nikłą infrastrukturę turystyczną (lub jej całkowity brak) będziemy często nocowali pod namiotami. W większych miastach zatrzymamy się w małych hostelach klasy turystycznej. Należy jednak pamiętać, że łazienka w pokoju czy ciepła woda to w Afryce dobra luksusowe.

Jeść będziemy w stylu afrykańskim, m.in. ryż, drób, maniok, makaron, fasolę, ryby, krewetki, homary – w zależności od miejsca dostępne będą też potrawy bardziej europejskie, jak np. pizza.

Informacje dotyczące przygotowań i ekwipunku, który należy zabrać, każdy Uczestnik otrzyma indywidualnie. Będzie także możliwość wymiany informacji poprzez nasz system, działający w formie grupy dyskusyjnej.

Zapraszam tam, gdzie kończy się szlak!

Paweł Wojtyszyn

Podobne projekty

Więcej projektów