Skocz do treści Skocz do menu

PROJEKT: Łzy słońca - Ounianga, Sounianga i Ennedi - Afryka | Czad

Łzy słońca - Ounianga, Sounianga i Ennedi

Łzy słońca - Ounianga, Sounianga i Ennedi

19 dniAfryka - Czad wrzesień - kwiecień
Cena: 2500 EUR Przelot: 2700 - 3700 PLN

Szczegóły projektu:

Charakter

Skalne labirynty, malownicze kaniony i formacje skalne, tryskające spod ziemi jeziora (guelty) dające życiodajną wodę. Ennedi i położone nieco na północ jeziora Ounianga i Sounianga zaskakują, wprawiając w zdumienie każdego podróżnika. W samym sercu Sahary leży kraina cudów, którą co roku odwiedza tylko garstka wytrawnych turystów.

Region Ennedi należy do najpiękniejszych zakątków Sahary, w dodatku jest niemal odcięty od cywilizacji, dzięki czemu nie dociera tu masowa turystyka.

Atrakcje

GŁÓWNE ATRAKCJE:

  • Jeziora Ounianga i Sounianga – system jezior zasilanych podziemnymi źródłami, wpisany na światową listę kultury dziedzictwa UNESCO.
  • Guelta Archei – głęboki wąwóz, jezioro i wielbłądy – najpiękniejsza guelta Ennedi.
  • Aloba – jeden z najpiękniejszych łuków skalnych, o wysokości ok. 120m.
  • Ryty i malowidła naskalne – z czasów kiedy na Saharze dominowały bogate w zwierzynę łowną pastwiska.
  • Oyo – labirynt skalny.
  • Spotkanie z tajemniczymi ludami Tubu i Teda – wikingowie pustyni.

OPCJE WYJAZDU ROZSZERZONEGO:

  • Góry Tibesti – piękno wulkanicznych krajobrazów Sahary. Przez wiele lat były niedostępne i dopiero teraz powoli odkrywają się dla nielicznych, potrafiących podjąć wyzwanie.
  • Łuki skalne Anoko i Bamena oraz guelta Bachikele, +1 dzień, dopłata 150 EUR/os. W cenę wliczone pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie, woda bez limitu).
  • legendarne Jezioro Czad – wycieczka samochodami terenowym, połączona z wodną eksploracją jeziora. Szansa poznania życia ostatnich rybaków. Przy odrobinie szczęścia być może spotkamy zamieszkujące jezioro hipopotamy i krokodyle. +1 dzień, dopłata 200 EUR/os. W cenę wliczone pełne wyżywienie (3 posiłki, woda bez limitu).

Warto wiedzieć

Witam serdecznie!

Nazywam się Janusz Tichoniuk i będę pilotem podczas wyprawy do Czadu. Zadbam również o bezpieczeństwo i logistykę wyprawy.

Wyprawa ma charakter przygodowy. Schodząc z płyty lotniska w Czadzie opuścimy twarde drogi, od tej pory naszą drogą będą saharyjskie szlaki. Wyżyna Ennedi jest uważana za jedne z najpiękniejszych miejsc na Saharze. Jest to również jeden z najbardziej niedostępnych zakątków Sahary.

Podczas wyprawy będziemy przemieszczali się samochodami terenowymi. Niektóre atrakcje będą wymagały krótkiego trekkingu przez umiarkowanie trudny teren. Chociaż będziemy w sercu Sahary nie będzie zbyt upalnie, w nocy może być nawet chłodno.

Będziemy całkowicie odcięci od cywilizacji. Nie będziemy mieli dostępu do internetu, telefonu i gniazdka elektrycznego (nie będzie możliwości ładowania baterii). Naszym jedynym łączem ze światem zewnętrznym, będzie telefon satelitarny.

W Ennedi nie ma żadnej infrastruktury turystycznej, przez całą wyprawę będziemy samowystarczalni. Noce będziemy spędzać, obozując w namiotach lub pod gołym niebem. Obcowanie z naturą pod rozświetlonym gwiazdami saharyjskim niebem to niezwykle romantyczne doświadczenie.

Ze względu na warunki, od Uczestników będę wymagał proaktywnej partycypacji w życiu obozowym i wzajemnej współpracy z innymi Uczestnikami ekspedycji.

Informacje dotyczące przygotowań i ekwipunku, który należy zabrać, każdy Uczestnik otrzyma indywidualnie. Będzie także możliwość wymiany informacji poprzez nasz system działający w formie grupy dyskusyjnej.

Zapraszam tam, gdzie kończy się szlak!

Janusz Tichoniuk

Podobne projekty

Więcej projektów